Л73 |
Локтєв, А. В. Особливості дорозвідки газових покладів у тонкошаруватих піщано-глинистих відкладах неогену зовнішньої зони Передкарпатського прогину [Текст] : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. техн. наук : спец. 04.00.17"Геологія нафти і газу" / Локтєв Андрій Валентинович ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. – Івано-Франківськ, 2004. – 22 с. – 15-19.
Локтєв А.В. Особливості дорозвідки газових покладів у тонкошаруватих піщано-глинистих відкладах неогену Зовнішньої зони Передкарпатського прогину: -Рукопис.
Дисертація на здобутгя наукового ступеня кандидата геологічних наук за спеціальністю 04.00.17 - Геологія нафти і газу. - Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, Івано-Франківськ, 2004.
У дисертації висвітлюються основні закономірності просторового розподілу псамітовості у піщано-глинистій товщі неогену Зовнішньої зони Передкарпатського прогину. Побудовані карти розподілу середніх значень псамітової фракції неогенових відкладів Зовнішньої зони Передкарпатського прогину, а також ліюлого-фаціальні профілі по окремих продуктивних горизонтах піщано-глинистої товщі. Розроблено теоретичну модель процесу формування газових покладів у тонкошаруватих пачках піщано-глинистої товщі неогену і дається пояснення, чому іноді в тонкошаруватих пачках при порівняно більшому середньому значенні псамітової фракції умови для газонакопичення не існують, а при меншому значенні вони є. Розроблено та запропоновано новий спосіб прогнозування газоносних об'єктів за даними коефіцієнтів набухання глин у шламі, що виноситься промивною рідиною при бурінні. Виявлено геолого-геофізичні і технічні причини пропуску продуктивних об'єктів при бурінні свердловин у минулому і складено класифікаційну схему заходів для їх запобігання при проведенні пошуків і розвідки на нових площах та при проведенні дорозвідки на промислових площах.
За даними псамітовості піщано-глинистої товщі неогену досліджуваної території складено карту, на якій наведено дані про перспективи газоносності нових районів і площ. Виділено 175 перспективних газоносних об'ектів.
КЛЮЧОВІ СЛОВА: псамітовість, піщанистість, закономірності розподілу, тонкошаруваті відклади, шари, прошарки, піщано-глиниста товща, газоносний горизонт, продуктивний об'єкт, дорозвідка.
|