Ш37 |
Шевченко, І. М. Особливості інтенсифікації припливу вуглеводів в процесі освоєння газоконденсатного низькопористого теригенного колектора [Текст] : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. техн. наук : спец. 05.15.06 "Розробка нафтових та газових родовищ" / Шевченко Ігор Миколайович ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. – Івано-Франківськ, 2004. – 17 с. – 13-14.
Шевченко І.М. Особливості інтенсифікації припливу вуглеводнів в процесі освоєння газоконденсатного низькопористого теригенного колектора. - Рукопис.
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.15.06 - Розробка нафтових та газових родовищ. - Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, м. Івано-Франківськ, 2004.
Дисертацію присвячено питанням вибору методу інтенсифікації припливу вуглеводнів з газоконденсатних шізькопористих теригенних колекторів. На основі визначення конденсатонасиченості за результатами гідродинамічних досліджень на усталених режимах і співставлення з результатами гідродинамічних досліджень на неусталених режимах оцінено тривалість нестабільності аерозолю. Це є час, який проходить до випадіння газоконденсату із зваженого аерозолю на стінки порового каналу. Рекомендується застосування циклічної дії з метою збільшення припливу. Тривалість циклу не повинна бути більшою за час існування аерозолю у поровому каналі. З метою відновлення і збільшення проникності з урахуванням фізико-хімічних властивостей низькопористого колектора і газоконденсатної суміші найдоцільніше використовувати комплексну фізико-хімічну барообробку із використанням двооксиду вуглецю. Проведені лабораторні експерименти на низькопористих зразках, забруднених фільтратом промивної рідини, підтверджують ефективність циклічної дії двооксидом вуглецю.
Ключові слова: метод інтенсифікації, низькопористий колектор, гідродинамічні дослідження, аерозоль, двооксид вуглецю.
|