М52 |
Куцина, І. А. Принципи і методи формування пішохідних просторів малих і середніх міст (на прикладі м. Ужгорода) [Текст] : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. архіт. : спец. 05.23.20 "Містобудування та територіальне планування" / Куцина Ірина Анатоліївна ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. – К., 2018. – 24 с. – 20.
Куциіна І. А. Принципи і методи формування пішохідних просторів малих і середніх міст (на прикладі м. Ужгорода). - Кваліфікаційна наукова праця на правах рукопису.
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.23.20 містобудування та територіальне планування. - Київський національний університет будівництва і архітектури, MOH України, Київ, 2018.
Дисертація присвячена дослідженню принципів і методів раціонального формування пішохідних просторів малих і середніх міст.
В ході дослідження узагальнено закордонний та вітчизняний досвід формування пішохідних просторів міст та виявлено основні принципи формування архітектурно- планувальних рішень при формуванні пішохідних просторів і описано основні прийоми організації руху на пішохідних просторах.
На основі критерію оцінки пішохідних просторів міст визначено і теоретично обґрунтовано 4-стадійну модель взаємодії транспортної мережі з пішохідними просторами міст.
Розроблено методику розрахунку пішохідних просторів для всіх функціонально- планувальних структур, з врахуванням відстаней від структурно формуючих пішохідних магістралей до кута відхилення в міському плані, запропоновано методичні рекомендації щодо проектування пішохідних просторів міст з врахуванням етапів містобудівної документації.
Ключові слова: пішохід, пішохідний простір, організація пішохідного руху, пішохідна інфраструктура, пішохідний комунікаційний каркас, модуль пішохідного руху, пішохідна мобільність.
|