С65 |
Сорока, О. Я. Державне регулювання медичної діяльності на Прикарпатті в першій половині ХХ століття [Текст] : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. наук з держ. упр. : спец. 25.00.01 "Теорія та історія державного управління" / Сорока Оксана Ярославівна ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. – Івано-Франківськ, 2016. – 20 с. – 16-17.
Сорока О.Я. Державне регулювання медичної діяльності"' на Прикарпатті в першій половині XX століття. - На правах рукопису.
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата наук з державного управління за спеціальністю 25.00,01 - теорія та історія державного управління. - Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу. - Івано-Франківськ, 2016.
Розкрито ґенезу державного регулювання медичної діяльності на Прикарпатті у першій половині XX століття та обгрунтовано чотири періоди цього процесу: перший (1900-1918) - регулювання медичної діяльності на Прикарпатті у складі Австро-Угорської імперії; другий (1918-1919) - особливості регулювання медичної діяльності на Прикарпатті в часи Західно-Української Народної Республіки; третій (1919-1939) - регулювання медичної діяльності на Прикарпатті під впливом і за зразком Польщі (II Річ Посполита); четвертий період (1939-1950), в якому видаляються три етапи: перший (1939-1941) початок формування радянської системи державного управління взагалі та радянської системи охорони здоров'я зокрема; другий етап (1941-1944) -німецька окупація; третій етап (1944-1950) -становлення та розвиток радянської командно-адміністративної системи державного управління.
Доведено, що державне регулювання медичної діяльності на теренах Прикарпаття в першій половині XX століття відбувалося в складних соціально-політичних умовах, а часта зміна різних суспільно-економічних формацій, перехід під вплив то однієї держави то другої, суттєво вплинули на характер суспільних відносин, зокрема й у сфері охорони здоров'я.
Визначено можливості використання позитивного історичного досвіду теорії і практики державного регулювання медичної діяльності на Прикарпатті в першій половині XX століття та його значення для вдосконалення державного регулювання медичної діяльності в Україні на сучасному етапі.
Результати дослідження можуть бути використані в практичній діяльності органів управління охороною здоров'я, у викладацькій та лекторській роботі та стати основою для подальших історико-теоретичних досліджень.
Ключові слова: державне регулювання, медична діяльність, Прикарпаття, генеза державного регулювання медичної діяльності, історичний досвід державного регулювання медичної діяльності.
|