П71 |
Предзимірська, Л. М. Кавітаційне очищення природних і стічних вод від органічних та біологічних забруднень [Текст] : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. техн. наук : спец. 21.06.01 "Екологічна безпека" / Предзимірська Леся Михайлівна ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. – Івано-Франківськ, 2015. – 21 с. : рис. – 17-19.
Предзимірська Л. М. Кавітаційне очищення природних і стічних вод від органічних та біологічних забруднень. - Рукопис.
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 21.06.01 - екологічна безпека. - Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, Івано-Франківськ. 2015.
Дисертаційна робота присвячена вирішенню екологічної проблеми - підвищення ефективності очищення природних і стічних вод від органічних та біологічних забруднень шляхом застосування кавітаційних явищ для зменшення негативних впливів діяльності промислових об'єктів на навколишнє середовище.
На основі експериментальних досліджень встановлено інтенсифікуючу дію газу на процес кавітаційного знезараження води від бактерій різних родів - Sarcina, Bacillus, Diplococais, Pseudomonas та деструкцію органічних речовин. Результати одержані па реальних поверхневих водах підтвердили ефективність спільної дії азоту та УЗ, що дозволило отримати високий ступінь очищення (98,47-98,61 %) завдяки синергічному впливу УЗ та азоту на забруднення, незалежно від початкової кількості мікроорганізмів.
Проведено експериментальні дослідження процесу кавітаційного очищення стічних вод пивзаводу та молокозаводу в присутності азоту, гелію та повітря, у ході яких розраховані ефективні константи швидкості знезараження та окислення складових стічних вод та встановлені ступені очищення стоків за основними показниками (ХСК та МЧ). а також визначено оптимальні технологічні параметри процесу.
Розроблено математичні моделі, які описують і дають змогу прогнозувати біологічні процеси інактивації мікроорганізмів, хімічні процеси окиснення органічних речовин стічних вод в кавітаційних умовах. Запропоновано комплексну технологію віброкавітаційного очищення води, яка забезпечує високу ефективність процесу в цілому та відкриває перспективу практичного застосування в технологіях водоочищення, що мас велике значення для охорони довкілля та екології гідросфери.
Ключові слова: стічні води, поверхневі води, кавітація, газ, мікроорганізми, знезараження, органічні речовини, температура, тиск.
|