В19 |
Василишин, В. Я. Підвищення працездатності різьбових з'єднань труб нафтового сортаменту [Текст] : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. техн. наук : спец. 05.05.12 "Машини нафтової та газової промисловості" / Василишин Віталій Ярославович ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. – Івано-Франківськ, 2013. – 20 с. : іл., рис., табл. – 17-18.
Василишин В.Я. Підвищення працездатності різьбових з'єднань труб нафтового сортаменту. - Рукопис.
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.05.12 - машини нафтової та газової промисловості. Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу. - Івано-Франківськ, 2013.
Дисертаційна робота присв'ячена теоретичним та експериментальним дослідженням важливої науково-технічної задачі підвищення працездатності різьбових з'єднань обсадних та насосно-комиресорних труб. Аналіз надійності кріплення та експлуатації газових свердловин показав, що втрата працездатності обсадних і насосно-компресорних колон переважно пов'язана з конструктивними і технологічними відхиленнями їх різьбових з'єднань. У зв'язку з цим обґрунтовано необхідність розроблення різьбових з'єднань у напрямку підвищення їх герметичності, удосконалення методів розрахунку параметрів працездатності. Удосконалено методику визначення осесиметричного напружено-деформованого стану циліндричної товстостінної оболонки - груби із використанням рівнянь тривимірної теорії пружності. Подано розрахунок напружень у будь-якій точці груби згідно з вибраною аналітичною моделлю та способом задания збуреного напружено-деформованого стану. Запропоновано метод оцінки сумісності НКТ зі свердловинним середовищем, особливо при видобуванні сланцевого газу, а також чотири підходи до оцінки залишкового ресурсу насосно-компресорних труб. Отримано уточнені закономірності впливу конструктивних та експлуатаційних чинників на працездатність різьбових з'єднань груб, які є найбільш відповідальним елементом колон. Проведено графоаналітичне дослідження геометричних параметрів різьбових з'єднань, зокрема зарізьбових розвантажувальних канавок, що дозволило створити варіаційну багатовимірну графоаналітичну модель для оптимізації геометричних параметрів. Розроблено і запропоновано пристрій для герметизації муфтових з'єднань обсадних труб. Пристрій захищений патентом України на корисну модель і пройшов дослідно-промислову перевірку на герметичність. За результатами лабораторних досліджень насосно-компресорних труб отримані параметри кривої втоми та запропоновано методику прогнозування залишкового ресурсу труб із заданою ймовірністю неруйнування.
КЛЮЧОВІ СЛОВА: різьбові з'єднання, обсадні труби, насосно-компресорні труби, працездатність, герметичність.
|