Л17 |
Лазоренко-Гевель, Н. Ю. Геоінформаційний моніторинг природних комплексів України [Текст] : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. техн. наук : спец. 05.24.04 "Кадастр і моніторинг земель" / Лазоренко-Гевель Надія Юріївна ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. – К., 2013. – 20 с. : рис. – 17-18.
ЛАЗОРЕНКО-ГЕВЕЛЬ Н. Ю. Геоінформаційний моніторинг природних комплексів України. - Рукопис.
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.24.04 - Кадастр і моніторинг земель. Київський національний університет будівництва і архітектури, Київ, 2013.
У дисертації викладено авторський підхід до вирішення науково-практичного завдання необхідності підвищення ефективності функціонування постійно діючої системи моніторингу природних комплексів в умовах збільшення техногенного навантаження на навколишнє природне середовище на основі використання геоінформаційних систем для комплексного управління територіями, забезпечення ведення державного земельного кадастру, проведення грошової оцінки земель, раціонального використання і сталого розвитку територій.
Обгрунтовано нагальність підвищення рівня застосування геоінформаційних методів і технологій для планування та управління системою моніторингу природних комплексів.
Розроблено геоінформаційні моделі даних моніторингу природних комплексів на основі міжнародного комплексу стандартів серії ISO 19100 "Географічна інформація/Геоматика". Розроблено методику геоінформаційного аналізу просторового розподілу об'єктів мережі моніторингу атмосферного повітря, поверхневих вод та ґрунтів, що забезпечує можливість підвищення рівня планування розташування та управління об'єктів мережі спостереження. Обгрунтовано застосування геостатистичного аналізу і моделювання стану і змін компонентів природних комплексів засобами ГІС. Результати роботи впроваджено в науково-дослідних роботах в сфері створення баз цифрових картографічних даних, розроблення геоінформаційних систем для ведення моніторингу природних комплексів в Міністерстві екології і природних ресурсів України.
Ключові слова: геоінформаційний моніторинг, геоінформаційна система (ГІС), база геопросторових даних, базовий набір даних, метадані, каталог об'єктів природних комплексів, геоінформаційний аналіз і моделювання, геостатистичний аналіз і моделювання.
|