М69 |
Михайлів, М. І. Підвищення екологічної безпеки електроенергетики Карпатського регіону з використанням нетрадиційних та відновлювальних джерел енергії [Текст] : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня д-ра техн. наук : спец. 21.06.01 "Екологічна безпека" / Михайлів Микола Іванович ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. – Івано-Франківськ, 2012. – 38 с. : табл. – 32-36.
Михайлів М.І. Підвищення екологічної безпеки електроенергетики Карпатського регіону з використанням нетрадиційних та відновлювальних джерел енергії. - Рукопис.
Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук за спеціальністю 21.06.01 - Екологічна безпека. - Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, Івано-Франківськ, 2012.
У дисертаційній роботі проведено аналіз техногенного навантаження електроенергетичних об'єктів на навколишнє середовище, на основі якого вирішено актуальне науково-практичне завдання - розробка і розвиток науково-прикладних основ зменшення техногенного навантаження електроенергетики на різних рівнях електроенергетичної ієрархії. В дисертації розроблено методологічні основи корегування завантаження роботи електростанцій з врахуванням об'ємів викидів в навколишнє середовище. Обгрунтовано подальший розвиток стратегічного зменшення забруднення навколишнього середовища у Карпатському регіоні завдяки ресурсозбереженню і впровадженню нетрадиційних та відновлювальних джерел енергії. Доопрацьовано теоретичні основи структурних математичних моделей розрахунку покращення надійності електропостачання з використанням локальних відновлювальних джерел енергії. Розроблено методологію створення матричних моделей моніторингу техногенного навантаження енергетики на навколишнє середовище.
За допомогою показника екологічної ефективності, який враховує всі взаємозв'язки енергооб'єктів з довкіллям, запропоновано встановлювати зміну рівня екобезпеки за рахунок зменшення техногенних забруднень. Вдосконалено метод "вшраш-виїрат" на основі математичних моделей економічної оцінки впровадження нетрадиційних та відновлювальних джерел енергії, що на відміну від існуючого дає змогу враховувати виграш від зменшення збитків фауні, флорі і здоров'ю людей, зменшення втрат електроенергії.
Основні результати передані для впровадження у виробництво і використовуються у навчальному процесі.
Ключові слова: електроенергетика, техногенне навантаження, викиди, екологічна безпека, нетрадиційні та відновлювальні джерела енергії, математичні моделі.
|