С69 |
Соціологічна енциклопедія [Текст]. А-Я : Аборигени-Яременко / Городяненко В. Г., уклад. – К. : Академвидав, 2008. – 456 с. – (Енциклопедія ерудита).
"Соціологічна енциклопедія" репрезентує в поняттях і термінах суть, історію і структуру соціологічного знання, розуміння суспільства як складної і динамічної соціальної системи, особливості функціонування соціальних інститутів, буття соціальних спільностей, спільнот, груп та індивідів. У ній представлено основні напрями, течії, школи, теорії соціологічної науки, специфіку, методику прикладних соціологічних досліджень, надбання класиків соціологічної науки і провідних вітчизняних учених.
Прислужиться вченим-гуманітаріям, викладачам, аспірантам, студентам вищих навчальних закладів, усім, хто цікавиться соціологічною проблематикою.
Містить 1042 статті.
ПЛІД КОЛЕКТИВНИХ ЗУСИЛЬ ВІТЧИЗНЯНИХ СОЦІОЛОГІВ
Ідея видати "Соціологічну енциклопедію" народилася у співпраці із науковцями Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара, з якими свого часу було видано підручник для студентів вищих навчальних закладів "Соціологія", що витримав уже кілька видань. Послідовний у своїй фаховій позиції ентузіаст соціологічної справи професор В. Г. Городянен- ко взявся за формування редакційної колегії, створення авторського колективу, знайшовши в цьому підтримку вчених Інституту соціології НАН України, науковців вищих навчальних закладів, які готують соціологів, фахівців соціологічних центрів із вивчення громадської думки. Ініціативу підтримав організаційно і технічно ректор Дніпропетровського національного університету М. В. Поляков. Зацікавились нею і в Соціологічній асоціації України. Тому цей масштабний інтелектуальний і видавничий продукт є плодом колективних зусиль вітчизняної соціологічної школи, об'єктивно відображає сучасний стан соціологічної науки і практики в Україні.
Структурно, за понятійним апаратом енциклопедія репрезентує всі рівні і галузі соціологічного знання, розкриває різноманітні аспекти наукового розуміння соціальної дійсності, соціального буття суспільства, особливості функціонування соціальних інститутів, соціальних спільностей, спільнот, груп та індивідів. У ній синтезовано широкий масив інформації з історії соціологічної науки, представлено основні напрями, течії, школи, найзначущіші теорії, діяльність і наукові надбання видатних соціологів минулого і сьогодення, активних діячів вітчизняної соціологічної науки.
Залучений теоретичний і практичний матеріал допомагає побачити суспільство як складну і динамічну соціальну систему із різноманітними взаємозв'язками її елементів, пізнати суть, методику і процедури прикладних соціологічних досліджень. В енциклопедії інтегровано цінні для розуміння соціальної дійсності надбання історії, філософії (релігієзнавства, культурології), економіки, психології, політології, правознавства та ін.
При підготовці енциклопедії було враховано досвід авторських колективів, видавництв у творенні довідково-енциклопедичних видань. Попри те, око фахівця у цій сфері, очевидно, зауважить авторські і видавничі недогляди, упущені можливості чи зафіксує інше бачення конкретної проблеми, ніж запропоноване в цьому виданні. Нам зауваження і пропозиції будуть цікаві і корисні, як і намір потенційних авторів долучитися до підготовки нової редакції видання, для якої настане свій час. Редколегія і видавництво відкриті до такої співпраці.
|