М15 |
Макаренко, Н. О. Розвиток наукових і технологічних основ плазмового зварювання і наплавлення плавким і неплавким електродами [Текст] : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня д-ра техн. наук : спец. 05.03.06 "Зварювання та споріднені технології" / Макаренко Наталія Олексіївна ; Приазов. держ. техн. ун-т. – Маріуполь, 2006. – 35 с. – 26-32.
Макаренко Н.О. "Розвиток наукових і технологічних основ плазмового зварювання і наплавлення плавким і неплавким електродами" - Рукопис.
Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук за спеціальністю 05.03.06 "Зварювання і споріднені технології" - Приазовський державний технічний університет, Маріуполь, 2006р.
Дисертаційна робота присвячена розробці наукових і технологічних основ плазмових процесів зварювання і наплавлення плавким і неплавким електродами, принципам побудови пристроїв для їхньої практичної реалізації. Сукупність наукових положень і технічних розробок, представлених у дисертації, складає рішення важливої науково-прикладної проблеми створення високоефективних способів плазмової обробки матеріалів, що дозволяє шляхом розробки і впровадження ефективних заходів щодо удосконалювання технологічних процесів виготовлення різних деталей, включаючи застосування оптимальних (форсованих) параметрів режимів зварювання (наплавлення) і параметрів легування плавкого електроду, досягти істотного підвищення якості виробів і їхньої експлуатаційної довговічності з одночасним підвищенням продуктивності процесу. Досліджено фізичні процеси в плазмової дуги, яка горить у середовищі аргону. За допомогою розробленої методики визначені термічні цикли при плазма-МІГ процесі. Визначено сумарну залежність густин теплових потоків від плазмової дуги і дуги плавкого електроду з метою регулювання тепловложення у виріб шляхом вибору необхідних для оптимального попереднього підігріву поверхні параметрів режиму наплавлення. Встановлено закономірності саморегулювання довжини дуги плавкого електроду при плазма-МІГ наплавленні порошковою плющенкою із застосуванням розробленого двуханодного плазмотрону. Проведено промислове впровадження розробок. Фактичний економічний ефект склав близько 1400000 грн. Матеріали дисертаційної роботи використовуються кафедрами зварювального виробництва у рамках викладання спеціальних дисциплін.
Ключові слова: плазма-ТІГ процес, плазма-МІГ процес, стійкість вольфрамового електрода, термічні цикли, силовий вплив дуги, саморегулювання дуги, екологія.
|