К44 |
Кісіль, М. В. Якість вищої освіти як предмет філософського аналізу [Текст] : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. філос. наук : спец. 09.00.10 "Філософія освіти" / Кісіль Микола Васильович ; АПН України, Ін-т вищої освіти. – К., 2008. – 16 с. – 12-13.
Кісіль М.В. Якість вищої освіти як предмет філософського аналізу. -
Рукопис. Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата філософських наук за спеціальністю 09.00.10. - "Філософія освіти". - Інститут вищої освіти АПН України, Київ, 2008.
У дисертації якість вищої освіти аналізується як інтегральний продукт науки і культури, що має власні атрибутивні характеристики і відповідає потребам розбудови суспільства. Властивості її проявляються у компетенціях фахівців, що зафіксовані у державних стандартах освіти. Сутність її аналізується як сумарний енергоінформаційний потенціал особистості, що накопичується під час навчання у ВНЗ; зміст якості освіти проявляється інноваційним характером продуктивної діяльності фахівця; подається суб'єктивована і об'єктивована її форми існування; суб'єктивно буття якості освіти визначається самовідчуттям конкурентоздатності особистості фахівця та його мотивацією до праці, а об'єктивно проявляється у двох вимірах: потенційному - як концептуалізація державотворення, розбудови громадянського суспільства, формування освітнього простору Об'єднаної Європи і матеріалізованому - як складова інноваційно-інформаційного суспільства, як продукт інноваційної діяльності. Обґрунтовується її подвійна детермінація: у зовнішньому плані - завдяки глобалізації, європейській інтеграції, інтернаціоналізації, а внутрішня - обумовлюється сучасною наукою, що є остовом освіти та цінностями національної культури, забарвлення яких визначається тенденціями демократизації та гуманізації. Подаються пропозиції щодо гарантування якості вищої освіти в Україні.
Ключові слова: якість освіти, властивості, моніторинг якості освіти, інноваційна діяльність, цінності, демократизація, глобалізація, гуманізація, інформатизація.
|