Л84 |
Лук'яненко, Т. В. Електроосадження композиційних електрокаталізаторів на основі PbO2 [Текст] : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. хім. наук : спец. 02.00.05 "Електрохімія" / Лук'яненко Тетяна Вікторівна ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. – Дніпропетровськ, 2005. – 17 c. – 13-15.
Лук'яненко Т.В. Електроосадження композиційних електрокаталізаторів на основі РbO2. - Рукопис.
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата хімічних наук за фахом 02.00.05 - електрохімія. Український державний хіміко-технологічний університет, Дніпропетровськ, 2005.
Дисертація присвячена вивченню закономірностей електросинтезу оксидних композиційних матеріалів з заданим складом, фізико-хімічними та електрохімічними властивостями. Метою роботи є встановлення закономірностей електроосадження композиційних матеріалів на основі плюмбум (IV) диоксиду, що містять домішки ПАР і ПЕ, виявлення взаємозв'язку між складом композитів, їх фізико-хімічними властивостями і електрокаталітичною активністю стосовно реакцій з перенесенням оксигену. Для досягнення поставленої мети були проведені комплексні дослідження, спрямовані на вивчення кінетики електроосадження РbО2 у присутності домішок ПАР і ПЕ; основних закономірностей включення ПАР і ПЕ в зростаючий осад; елек-трокаталітичної активності композитів стосовно реакцій, що відбуваються з перенесенням оксигену.
На підставі здійснених досліджень встановлено, що домішки ПАР і ПЕ значно впливають на кінетику електроосадження плюмбум (IV) диоксиду, не змінюючи при цьому механізму процесу. Введення в електроліт домішок ПАР і ПЕ призводить до утворення нанокомпозиційних матеріалів оксид-ПАР та оксид-ПЕ. Вміст домішки в плюмбум (IV) диоксиді визначається, в основному, її адсорбцією на оксиді. На підставі отриманих даних запропонований колоїдно-електрохімічний механізм утворення композитів. При використанні композиційних матеріалів на основі плюмбум (IV) диоксиду, що містять ПАР і ПЕ, спостерігається селективна зміна перенапруги процесів виділення кисню, ефективності електросинтезу неорганічних окисників (натрію гіпохлориту, сполук Сr (VI)) і електрохімічної конверсії органічних речовин (4-хлорфенол, МТБЕ) в аліфатичні нетоксичні сполуки.
Ключові слова: композиційні матеріали на основі РbО2, наноосади, оксид-ПАР, оксид-ПЕ, впровадження домішок, каталітична активність.
|