К88 |
Кудеравець, Р. С. Особливості аномального магнітного поля над родовищами вуглеводнів (на прикладі центральної частини Дніпровсько-Донецької западини) [Текст] : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. геол. наук : спец. 04.00.22 "Геофізика" / Кудеравець Роман Степанович ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. – Івано-Франківськ, 2009. – 21 с. – 16-18.
Кудеравєць Р.С. Особливості аномального магнітного поля над родовищами вуглеводнів (на прикладі Центральної частини Дніпровсько-Донецької западини). - Рукопис.
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата геологічних наук за спеціальністю 04.00.22 - Геофізика. - Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, м.Івано-Франківськ, 2009.
Дисертація присвячена дослідженню тонкої структури локального аномального магнітного поля та його природи у межах нафтогазових і перспективних структур Центральної частини Дніпровеько-Донецької западини (ДДЗ).
На основі вивчення магнітної сприйнятливості теригенно-карбонатних товщ нижнього карбону встановлено, що пошарово-латеральна мінливість магнітної сприйнятливості гірських порід на родовищах вуглеводнів і перспективних структурах Південної і Північної припортових зон Центральної частини ДДЗ є неоднорідною і обумовлена не лише зміною літолого-формаційного виповнення, палеотектонічнпх і палеофаціальних умов утворення відкладів, але й їхньою нафтогазоносністю
Родовища вуглеводнів і перспективні структури із покладами вуглеводнів у нижньокам'яновугільному нафтогазоносному комплексі у межах Південної і Північної прибортових зон Центральної частини ДДЗ
супроводжуються локальними додатніми магнітними аномаліями Д'Га амплітудою від 4 до 6 нТл, шириною від 3 до 6 км, кутюловидної та хвилеподібної морфології.
На основі інтерпретації отриманих даних та побудови геомагнітних моделей зроблено висновок про те, що над досліджуваними родовищами та перспективними структурами формуються магнітні неоднорідності епігенетичною походження, які відображені у тонкій структурі аномального магнітного поля характерними амплітудно-частотними характеристиками.
Використання геомагнітних даних для пошуків родовищ нафти та газу, що включають високоточну наземну магнітну зйомку і капаметрію є доцільним до залучення у комплекс геофізичних методів вивчення нафтогазоносності геологічних структур та побудови їх геофізичних моделей.
Ключові слова: Магнітометрія, аномальне магнітне поле, магнітна сприйнятливість, осадові породи, літомагнітний горизонт, геомагнітні моделі.
|