Д67 |
Донський, М. О. Геохімія та рудоносність палеозойських магматичних порід зони зчленування Дніпровсько-Донецької западини з Приазовським мегаблоком Українського щита [Текст] : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. геол. наук : спец. 04.00.02 "Геохімія" / Донський Микола Олександрович ; НАН України, Ін-т геохімії, мінералогії та рудоутворення. – К., 2005. – 20 с. – 15-16.
Донський М.О. Геохімія та рудоносність палеозойських магматичних порід зони зчленування Дніпровсько-ДонецькоТ западини з Приазовським мегаблоком Українського щита. - Рукопис.
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата геологічних наук. Спеціальність 04.00.02 - "геохімія". - Інститут геохімії, мінералогії та рудоутворення НАН України, Київ, 2005.
Досліджені особливості розподілу петрогенних та малих елементів в породах девонського магматичного комплексу, а також пов'язаних з ними окремих метасоматичних утвореннях зони зчленування ДДЗ з Приазовським мегаблоком УЩ. Проведено співставленій петрохімічних характеристик порід девонського магматичного комплексу району, що досліджувався, з іншими подібними утвореннями Східного Приазов'я (Хомутовсько-Ростовська структура, штоки "Зірка"), ДДЗ (Білоцерківський виступ), Прип'ятської западини. Встановлені певні закономірності розподілу петрогенних та малих елементів в окремих субкомплексах девонського магматичного комплексу.
Досліджені геохімічні характеристики, розподіл ізотопів вуглецю та кисню в карбонатитоподібних породах зони зчленування. Зроблено висновок, що на території зони зчленування поширені як магматичні так і метасоматичні карбонатити. За ізотопним складом вуглецю та кисню, розподілом петрогенних та малих елементів магматичні карбонатити подібні до карбонатитів інших регіонів світу; геохімічні та ізотопно-геохімічні особливості метасоматичних карбонатитів відображають успадкування складу порід, за якими вони утворились.
На основі цих даних встановлена рудна спеціалізація субкомплексів девонського магматичного комплексу: першого субкомплексу - титанова спеціалізація, другого -поліметалічна, третього - рідкісні, рідкісноземельні елементи, глиноземні руди. Встановлені найбільш перспективні рудоносні ділянки - Покрово-Киреївська та Александринська структури. На південному фланзі зони зчленування можливі знахідки авлмазовміщуючих грубок вибуху.
Ключові слова: геохімія, рудоносність, алмазоносність, девонський магматичний комплекс, зона зчленування ДДЗ з Приазовським мегаблоком УЩ.
|