Б87 |
Братан, С. М. Технологічні основи забезпечення якості і підвищення стабільності високопродуктивного чистового та тонкого шліфування [Текст] : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня д-ра техн. наук : спец. 05.02.08 "Технологія машинобудування" / Братан Сергій Михайлович ; Одес. нац. політехн. ун-т. – Одеса, 2006. – 35 с. – 29-32.
Братан СМ. Технологічні основи забезпечення якості і підвищення стабільності високопродуктивного чистового та тонкого шліфування. - Рукопис.
Дисертація на здобуття вченого ступеня доктора технічних наук за фахом 05.02.08. - Технологія машинобудування. - Одеський національний політехнічний університет, Одеса, 2005.
Дисертація присвячена вирішенню найважливішої науково-технічної проблеми - забезпеченню стабільності показників якості при високопродуктивному чистовому і тонкому шліфуванні.
Для вирішення поставлених задач і цілей операція розглянута як динамічна система, де процес формоутворення поверхні досліджується не тільки в просторі, але і в часі. На основі системного підходу розглянута структура операції шліфування, сформульовані основні положення і принципи аналізу процесу шліфування.
Показано, шо побудова граничних циклів можлива за рахунок розробки більш адекватних моделей процесу, які враховують зміну стану технологічної системи за часом.
Для забезпечення стабільності вихідних показників якості в дисертації розроблена методика динамічної стабілізації поводження технологічної системи відповідно до заданих порогових граничних режимів технологічних циклів, з мінімально припустимими запасами. На основі вивчення процесів, які відбуваються в технологічній системі при взаємодії деталі і шліфувального круга, розроблена модель динамічного об'єкту, яка характеризує відхилення від статичного режиму. Для діагностики ТС на основі динамічної моделі процесу синтезовано стохастичний спостерігач
із блоком стохастичного підстроювання у формі фільтра Калмана-Бюсі. На основі отриманих динамічних моделей і оцінок, розроблена САК для стабілізації параметрів технологічної системи в процесі її функціонування.
Ключові слова: чистове і тонке шліфування, якість, стабільність, діагностика, пороговий граничний цикл, стохастичний спостерігач, формуючий фільтр, технологічний процес.
|