Н59 |
Нечипорук, В. В. Метод підвищення точності систем діагностики технічного обладнання на основі стаціонаризації вимірювальної інформації [Текст] : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. техн. наук : спец. 05.11.16 "Інформаційно-вимірювальні системи" / Нечипорук Віталій Володимирович ; Нац. авіац. ун-т. – К., 2007. – 19 с. – 16.
Нечипорук В.В. Метод підвищення точності систем діагностики технічного обладнання на основі стаціонаризації вимірювальної інформації. - Рукопис.
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.11.16 - інформаційно-вимірювальні системи. - Національний авіаційний університет, Київ, 2007.
Дисертацію присвячено проблемам розробки методів попередньої обробки інформаційних сигналів в системах діагностики технічного обладнання та математичного апарату, що при цьому використовується.
В роботі під терміном стаціонаризація розуміється процедура, яка полягає в тому, що шляхом попередньої обробки нестаціонарного сигналу, отриманого з давачів ІВС, будується новий стаціонарний випадковий процес, котрий зберігає повну інформацію про параметр чи функцію вимірюваного процесу. Основною задачею дисертаційної роботи є розробка простих методів стаціонаризації для
таких процесів як кусково-стаціонарний, періодичний, кусково-однорідний та процесів щільність розподілу яких залежить від параметрів положення і масштабу.
Запропоновано і розглянуто новий метод стаціонаризації інформаційних сигналів який може бути використаний за умови кускової стаціонарності інформаційного сигналу.
Доведено теорему стаціонаризації приростів кусково-однорідного процесу Пуассона. На основі теореми стаціонаризації запропоновано алгоритм попередньої обробки кусково-однорідного процесу Пуассона.
Розглянуто класи процесів які допускають стаціонаризацію за допомогою методу масштабних коефіцієнтів.
Розглянуто можливість використання методу стаціонаризації в задачах теорії надійності при розрахунку і плануванні випробувань виробів, що працюють в нестаціонарному режимі за класичними методами перевірки гіпотез.
Ключові слова: стаціонаризація, масштабний коефіцієнт, параметр положення, параметр масштабу, кусково-однорідний процес, кусково-стаціонарний процес.
|