К58 |
Кожушко, В. П. Моделювання споруд на автомобільних дорогах для оцінки їх напружено-деформованого стану [Текст] : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня д-ра техн. наук : спец. 05.23.01 "Будівельні конструкції, будівлі та споруди" / Кожушко Віталій Петрович ; Харків. нац. автомоб.-дорож. ун-т. – Х., 2007. – 30 с. – 23-27.
Кожушко Віталій Петрович. Моделювання споруд на автомобільних дорогах для оцінки їх паиружено-деформованого стану. Рукопис.
Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук за спеціальністю 05.23.01-будівельні конструкції, будівлі та споруди. - Українська державна академія залізничного транспорту. Харків, 2007.
Робота присвячена розробці розрахункових моделей конструкцій, що контактують і не контактують з ґрунтом, з урахуванням особливостей деформування матеріалу, повзучості, реологічних процесів, що проходять у фунті, і експериментальній перевірці теоретичних положень.
Розроблені комбіновані моделі грунту у вигляді вінклерівського шару на лінійно - деформівній півплощині й на лінійно - деформівній чвертьпло-щині.
На основі цих моделей проаналізована робота різних тунельних обробок прямокутного обрису з урахуванням спільної їх роботи з грунтом.
Розроблено метод розрахунку довгих смуг і балок (півнескінченних, нескінченних, шарнірно - з'єднаних і ступінчатих) на ґрунтовій основі, описуваній різними моделями.
Розроблено метод розрахунку жорстких і гнучких підпірних стінок з використанням комбінованої й інших моделей ґрунту.
Показана можливість використання методу розрахунку смуг на пружній вінклерівській основі для розрахунку огорож на мостах і дорогах, прольотних будов і плит перекриттів.
Розроблено метод розрахунку фундаментів на просадочних і набухаючих ґрунтах, у тому числі й з урахуванням реологічних процесів.
Проаналізовано роботу балкових плитних, плитно-ребристих і ребристих прольотних будов мостів при різних дефектах будівництва або експлуатації.
Розроблено метод розрахунку тонких пластин без ребер або підкріплених ребрами при різних граничних умовах.
Розроблено метод розрахунку смуг з урахуванням нелінійності роботи залізобетон^ й прольотних 6VAOB пг>и vpaxvE2HH! повзучості.
Показано можливість використання усереднених схем при розрахунку нерегулярних прольотних будов.
Запропоновано методику розрахунку дерев'яних прольотних будов та ортотропного настилу металевих прольотних будов.
Складено програми розрахунку прольотних будов і фундаментів.
Складено таблиці реактивних зусиль, кутів повороту й осідань фіктивного затиснення коротких балок при впливі на них одиничних зосереджених сил, зосереджених моментів, а також однобічних або двобічних пригрузок інтенсивністю q-l. Таблиці складені для різних моделей ґрунту: вінклерівської основи, лінійно-деформівної півплощини й півпростору, лінійно - деформів-ного шару скінченної товщини й комбінованої основи у вигляді шару Вінкле-ра, що лежить на лінійно - деформівній півплощині. Аналогічні таблиці складені для вертикальних смуг, що контактують із лінійно-деформівною чверть-площиною. Бази даних для вертикальних смуг складені при різних глибинах розташування нижнього їхнього кінця.
Використовуючи табличні одиничні величини, визначаються за виведеними автором перевідними формулами дійсні значення реактивних тисків, кутів повороту й осідань від реальних зовнішніх навантажень
Наведено численні приклади розрахунку, у яких зроблене порівняння теоретичних й експериментальних даних, отриманих автором й іншими дослідниками.
Ключові слова: бар'єрна огорож, Ґрунтова основа, довга смуга, жорстка і гнучка підпірні стінки, коротка смуга, нелінійна деформація, повзучість, прольотна будова моста, розрахункова модель, змішаний метод розрахунку, тунелі прямокутного обрису, функціональні переривники.
|