К56 |
Ковальський, В. П. Карбонатний бетон на золоцементному в'яжучому, модифікованому лужною алюмоферитною добавкою [Текст] : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. техн. наук : спец. 05.23.05 "Будівельні матеріали та вироби" / Ковальський Віктор Павлович ; Вінниц. нац. техн. ун-т. – Вінниця, 2007. – 20 с. – 16-17.
Ковальський В.П. Карбонатний бетон на золоцементному в'яжучому, модифікованому лужною алюмоферитною добавкою. - Рукопис.
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.23.05 - будівельні матеріали та вироби. - Вінницький Тнаціональний технічний університет Міністерства освіти і науки України, Вінниця - 2007.
В дисертаційній роботі теоретично обґрунтовано та експериментально підтверджено можливість отримання стінового матеріалу з карбонатного бетону на золоцементному в'яжучому, модифікованому лужною алюмоферитною добавкою, шляхом встановлення закономірностей впливу механохімічної дії на активацію золи-винесення, формування структури і властивостей в'яжучого та карбонатних бетонів на його основі.
Встановлено, що сумісна механохімічна активація портландцементу, золи-винесення і червоного бокситового шламу, узятих у співвідношенні 1:5,84:4,16 дозволяє за рахунок інтенсифікації фізико-хімічних процесів при гідратації отримати модифіковане в'яжуче активністю 10,0-10,4 МПа. На основі модифікованого комплексного в'яжучого і карбонатних відходів каменерізання методом пресування, за рахунок оптимізації технологічних параметрів, одержано стіновий будівельний матеріал з межею міцності при стиску 25 МПа.
Удосконалено і впроваджено у виробництво технологію виготовлення шламозолокарбонатної лицьової цегли М 250, що задовольняє вимогам ДСТУ Б В.2.7-7-94. У результаті випуску дослідно-промислової партій лицьової цегли на основі дрібнозернистих карбонатних прес-бетонів з використанням модифікованого в'яжучого економічний ефект складає 71,12 грн. на 1 тис. штук цегли. Розрахунковий економічний ефект: при потужності підприємства 4,311 млн. штук, умовної цегли в рік прибуток за рахунок виробництва цегли складає 177 тис. грн. за рік, а прибуток від скорочення економічного збитку, що наноситься навколишньому середовищу - 129,5 тис. грн. Загальний розрахунковий економічний ефект від впровадження результатів дисертаційних досліджень складає близько 306,60 тис. грн. за рік.
Ключові слова: механохімічна активація, фізико-хімічні властивості, зола-винесення, бокситовий (червоний) шлам, карбонатні відходи, золошламове в'яжуче, шламозолокарбонатна лицьова цегла.
|