Б69 |
Блищик, В. Ф. Псевдобулеві теоретико-ігрові моделі з прецедентною початковою інформацією і їх застосування у системах підтримки прийняття рішень [Текст] : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. фіз.-мат. наук : спец. 01.05.01 "Теоретичні основи інформатики та кібернетики" / Блищик Володимир Федорович ; НАН України, Ін-т кібернетики ім. В. М. Глушкова. – К., 2007. – 20 с. – 16-17.
Блищик В.Ф. Псевдобулеві теоретико-ігрові моделі з прецедентною початковою інформацією і їх застосування у системах підтримки прийняття рішень. - Рукопис.
Дисертація на здобуття вченого ступеня кандидата фізико-математичних наук за фахом 01.05.01 - теоретичні основи інформатики та кібернетики. -Інститут кібернетики ім.В.М.Глушкова НАН України, Київ, 2007.
Дисертаційна робота присвячена дослідженню псевдобулевих теоретико-ігрових моделей з неповною інформацією про платіжну функцію і їх використання в системах підтримки прийняття рішень.
Розроблено методи аналізу, редукції й загальна схема розв'язання антагоністичних ігор з булевими стратегіями й платіжною функцією на основі апарата теорії функцій алгебри логіки й диз'юнктивних нормальних форм. Запропоновано спосіб емпіричного узагальнення прецедентно']' початкової інформації про платіжну функцію за допомогою алгоритмів навчання, заснованих на побудові бінарних розв'язуючих дерев. Наведено метод оцінювання точності на основі використання ймовірності помилки бінарного розв'язуючого дерева, застосовуваного для синтезу описів класів значень платіжної функції. Розроблені алгоритми розбивки значень платіжної функції на класи. Запропоновано нову постановку і метод розв'язання псевдобулевих ігор з послідовним вибором гравцями своїх дій.
У роботі описана ієрархія класів, що дозволяє впровадити теоретико-ігрові моделі з булевими стратегіями в комп'ютерні системи підтримки прийняття рішення. На основі представленої базової ієрархії класів розроблені теоретико-ігрові підсистеми в програмних комплексах, що дозволяють вибирати оптимальні рішення при наявності невизначених і протиборчих факторів в умовах часткової інформації. Проведено експерименти на реальних даних.
Ключові слова: булеві стратегії, частково-задана платіжна функція, класи значень платіжної функції, логічний опис класів, LQ-rpa, елементарна складова, багатокрокова гра, ігрові моделі в СПГІР.
|