Б81 |
Бондар, О. В. Біостратиграфія середньо- та верхньоміоценових відкладів південної України за остракодами [Текст] : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. техн. наук : спец. 04.00.09 "Палеонтологія і стратиграфія" / Бондар Олеся Вікторівна ; НАН України, Ін-т геол. наук. – К., 2007. – 24 с. – 20-22.
Бондар О.В. Біостратиграфія середньо- та верхньоміоценових відкладів Південної України за остракодами. - Рукопис.
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата геологічних наук за спеціальністю 04.00.09 - палеонтологія і стратиграфія. - Інститут геологічних наук НАН України, Київ, 2007.
Дисертація присвячена стратиграфічному, палеонтологічному, палеогеографічному та палеоекологічному вивченню остракод міоценових (починаючи з тарханських) відкладів Південної України.
У роботі детально проаналізовано стратиграфічне поширення остракод у міоценових відкладах Північного Причорномор'я та Криму, виділено характерні комплекси цієї групи фауни для окремих стратиграфічних підрозділів міоцену. Вперше створено схему біостратиграфії середньо- та верхньоміоценових відкладів Північного Причорномор'я, Рівнинного Криму та Керченського півострова за остракодами. Обґрунтована регіональна та міжрегіональна кореляція одновікових утворень Південної України та суміжних територій за остракодовою фауною. В історії розвитку остракод регіону виділені тархансько-караганський, конксько-сарматський та меотично-понтичний етапи, кожний з яких розділяється на підетапи. Реконструйовані палеоекологічні умови басейнів седиментації міоцену. Складено опис 41 виду та одного підвиду остракод, які є стратиграфічно важливими для міоценових відкладів Південної України.
Ключові слова: остракоди, міоцен, Південна Україна, стратиграфія, кореляція, палеогеографія, палеоекологія, етапи розвитку.
|