Ч-81 |
Чубенко, В. А. Підвищення ефективності вібраційного різання важкооброблюваних матеріалів лезовим інструментом [Текст] : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. техн. наук : спец. 05.03.01 "Процеси механічної обробки, верстати та інструменти" / Чубенко Вікторія Анатоліївна ; Нац. техн. ун-т "Харків. політехн. ін-т". – Х., 2006. – 19 с. – 15-16.
Чубенко В.А. Підвищення ефективності вібраційного різання важкооброблюваних матеріалів лезовим інструментом. - Рукопис.
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.03.01 - процеси механічної обробки, верстати та інструменти. Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", Харків, 2006.
Дисертацію присвячено підвищенню ефективності вібраційного різання важкооброблюваних матеріалів лезовим інструментом з використанням вимушених високочастотних коливань, напрямок яких співпадає з напрямком швидкості обробки. Виконано аналіз існуючого стану теорії та практики вібраційного різання. Розроблено пневматичні генератори, що забезпечують коливання з частотою 1,8?5.4 кГц. Визначена залежність частоти коливань і амплітуди збурюючої сили пневматичного генератора від його конструктивних параметрів та тиску стислого повітря, що подається на вхід. В роботі набуло подальшого розвитку теоретичне уявлення про сил}7 різання при вібраційній обробці, яка визначається як сума двох складових: середньої та вібраційної. Визначено залежність вібраційної складової сили різання від частоти коливань генератору. Розроблені конструкції кріпильних елементів інструменту для зменшення розповсюдження хвиль на верстатну систему. Розроблений та виготовлений перетворювач повздовжніх коливань у обертальні для вібраційного свердління дозволяє зменшити шорсткість обробленої поверхні в 1,5?2,5 та зменшити осьову силу на 20?30 %. В дослідженнях вібраційного точіння, свердління та протягування вибрані раціональні режими вібраційного різання. Економічна ефективність процесу досягається за рахунок збільшення продуктивності обробки, в деяких випадках зменшення шорсткості обробленої поверхні. Результати роботи впроваджено у виробництво (ВАТ "Терни-авто") та навчальний процес.
Ключові слова: вібраційне різання, пневматичний генератор, важкооброблювані матеріали, сила різання, високочастотні коливання.
|