Ф33 |
Федоров, С. С. Підвищення ефективності використання палива в енергетичних та технологічних агрегатах на основі автономних регенеративних підігрівників [Текст] : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. техн. наук : спец. 05.14.06 "Технічна теплофізика та промислова теплоенергетика" / Федоров Сергій Сергійович ; Нац. металург. акад. України. – Дніпропетровськ, 2006. – 17 с. – 13-14.
Федоров С. С. Підвищення ефективності використання палива в енергетичних і технологічних агрегатах на основі автономних регенеративних підігрівників. Рукопис.
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за фахом 05.14.06 - Технічна теплофізика та промислова теплоенергетика. - Національна металургійна академія України, Дніпропетровськ, 2006.
Дисертаційна робота присвячена підвищенню ефективності використання палива в енергетичних та технологічних агрегатах з використанням автономних регенеративних підігрівників на основі насипних насадок.
Розроблено і реалізовано на ПЕОМ математичну модель автономного регенеративного підігрівника з насипною насадкою, що враховує теплообмін у наднасадо-чному просторі, перенос теплоти теплопровідністю в насадці, втрати теплоти через теплову ізоляцію, залежність теплофізичних властивостей матеріалів і теплоносіїв від температури.
Встановлено ступінь впливу наднасадочного простору на показники роботи автономного регенеративного підігрівника: показано, що врахування фактора при моделюванні процесів теплообміну в регенераторі забезпечує підвищення точності визначення температури нагрівання теплоносія до 8 ? 11 %.
Вперше отримані безрозмірні залежності, що встановлюють зв'язок температури нагрівання газу, амплітудою її зміни за цикл і максимальної температури димових газів з режимними і конструктивними параметрами кулькового регенератора.
На основі рішення задачі оптимізації режимних і конструктивних параметрів кулькових регенераторів по мінімуму капітальних і експлуатаційних витрат отримані залежності для визначення оптимальної висоти насадки при нагріванні доменного газу й повітря.
Розроблено рекомендації з вибору матеріалу залежно від заданої температури підігріву теплоносія та методика проектного розрахунку розмірів насадки компактного регенератора.
Розроблено конструкцію автономного регенеративного підігрівника з насипною насадкою й схеми його спільної роботи з парогенератором і нагрівальною методичною піччю.
Ключові слова: доменний газ, високотемпературне нагрівання, автономний регенеративний підігрівник, насипна насадка, енергозбереження, енергетичні та технологічні агрегати.
|