П69 |
Пранцуз, О. С. Підвищення ефективності очищення газів вентиляційних викидів вихровим турбулентним промивником [Текст] : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. техн. наук : спец. 05.23.03 "Вентиляція, освітлення та теплогазопостачання" / Пранцуз Оксана Сергіївна ; Харків. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. – Х., 2005. – 20 с. – 17-18.
Пранцуз О.С. Підвищення ефективності очищення газів вентиляційних викидів вихровим турбулентним промивником. Рукопис.
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за фахом 05.23.03.- Вентиляція, освітлення та теплогазопостачання. - Харківський державний технічний університет будівництва та архітектури, Харків, 2005.
Дисертація присвячена актуальній темі щодо підвищення ефективності очищення вентиляційних і технологічних газів, що викидаються в атмосферу із джерел промислових підприємств шляхом розроблення і впровадження високоефективних апаратів - вихрових турбулентних промивників.
Запропоновано конструкцію вихрового турбулентного промивника і обраний режим його роботи, які забезпечують високу ефективність очищення газів вентиляційних викидів мокрим способом (понад 99,9%), високу ефективність уловлювання крапель (понад 99,8%), низький гідравлічний опір до 1500 Па при витраті рідини на зрошення 0,032 л на 1 м3 газу, що очищується. При цьому за рахунок рециркуляції рідини питоме зрошення становить понад 30 л на 1 м3 газу, що очищується.
Розроблено методику аналітичного визначення ефективності вловлювання завислих домішок у вихровому турбулентному промивнику.
Отримано залежності щодо визначення гідравлічного опору вихрового турбулентного промивника, ефективності очищення газу від пилу, ефективності вловлювання крапель рідини, витрати рідини, циркулюючої в апараті.
Розроблено, виготовлено і змонтовано модулі промислових вихрових турбулентних промивників продуктивністю 6000 м3/год і 10000 м3/год для очищення аспіраційного газу. Встановлено, що вихровий турбулентний промивник може застосовуватися для комплексного очищення газу і як абсорбційний апарат. Розроблено документацію на параметричний ряд вихрових турбулентних промивників продуктивністю по газу, що очищується, від 2500 до 18000 м3/ч.
Установлено, що впроваджені вихрові турбулентні промивники забезпечують досягнення соціального ефекту за рахунок поліпшення стану приземного шару атмосфери і запобігання специфічних захворювань населення. Економічний розрахунковий ефект від відверненого збитку складає 118 тис. грн на один апарат.
Ключові слова: вихровий турбулентний промивник, ефективність очищення газів, завислі домішки, вловлювання крапель, гідравлічний опір, краплинно-зернистий фільтр.
|