М86 |
Мохаммад, З. Удосконалення і реалізація методів розробки калібровок валків і технології виробництва трубних заготовок великих діаметрів на обтискно-заготовочному стані [Текст] : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. техн. наук : спец. 05.03.05 "Процеси та машини обробки тиском" / Мохаммад Захур ; Донец. нац. техн. ун-т. – Донецьк, 2006. – 21 с. – 17-18.
Мохаммад Захур. "Удосконалення і реалізація методів розробки калібровок валків і технологи виробництва трубних заготовок великих діаметрів на обтискно-заготовочному стані". - Рукопис.
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.03.05 - "Процеси і машини обробки тиском". - Державний вищий навчальний заклад "Донецький національний технічний університет", Донецьк, 2006.
Дисертація присвячена рішенню актуальної і важливої наукової і прикладної задачі - розробці і реалізації наскрізної промислової технології виробництва катаної (у тому числі і трубної) заготовки діаметром більш 275 мм. Обґрунтовано доцільність виробництва такої заготовки на обтискно-заготовочних станах.
На основі удосконалення технології виплавки і позапічної обробки сталі, регламентованого транспортування і нагрівання зливків у нагрівальних колодязях, розробки технології прокатки і калібровок валків, а також режимів обробки і контролю якості заготовок створена і реалізована наскрізна промислова технологія виробництва катаної заготовки діаметром до 330 мм.
Основним елементом технології прокатки заготовок великих діаметрів в обтискній прокатній кліті, яка не оснащена привалковою арматурою, що забезпечує стійкість розкатів, стала калібровка валків, оригінальність якої полягає в запропонованому овальному калібрі нової форми, що використовується як підготовчий і перед-чистовий і враховує уперше розроблений у дисертації критерій стійкості розкату.
Дослідно-промисловими і промисловими прокатками заготовок по розробленій наскрізній технології підтверджена можливість виробництва заготовок діаметром більш 275 мм на обтискно-заготовочному стані відповідно до вимог ГСТУ 3-009-2000, ГОСТ 1050 і закордонних стандартів як за точністю розмірів, так і за механічними властивостями, структурою металу і забрудненню його неметалевими включеннями. Результати роботи впроваджені в обтискному цеху ЗАТ "ММЗ "ІС-ТІЛ (Україна)", отриманий фактичний річний економічний ефект у розмірі 68 569 гривень, очікуваний економічний ефект складає 2 627 310 гривень.
Ключові слова: наскрізна технологія, заготовка, калібровка, обтискно-заготовочний стан, критерій стійкості, механічні властивості, неметалеві включення.
|