М73 |
Мніх, Н. В. Вплив координаційних сполук металів на формування і структурування зшитих поліуретанів [Текст] : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. хім. наук : спец. 02.00.06 "Хімія високомолекулярних сполук" / Мніх Надія Володимирівна ; НАН України, Ін-т хімії високомолекулярних сполук. – К., 2006. – 20 с. – 16-17.
Мніх Н.В. Вплив координаційних сполук металів на формування і структурування зшитих поліуретанів. - Рукопис.
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата хімічних наук за спеціальністю 02.00.06 - хімія високомолекулярних сполук. - Інститут хімії високомолєкулярних сполук НАН України, Київ, 2006.
Дисертацію присвячено особливостям структурування зшитих ІІУ під впливом координаційних сполук металів - монойонних ?-дикетонатів перехідних металів і полігетероядерних металоорганічних сполук та виявленню впливу структурних змін в таких системах на їх властивості.
Реакційним формуванням одержані зшиті металовмісні поліуретани у присутності Р-дикетонатів перехідних металів та полігетероядерних металокомплексів. Показано, що координаційно активні ?-дикетонати перехідних металів та полігетероядерні металокомплекси, вступаючи в комплексоутворення з функційними групами ІТУ матриці, сприяють утворенню в ПУ нанорозмірних центрів координаційного структурування з одним або декількома йонними центрами різної природи та валентності в органічному оточенні. Виявлено залежність структури модифікованих ПУ від просторової симетрії координаційних центрів, утворених катіонами металів різної валентності. Показано вплив кількості йонів у центрах структурування на характер мікрогетерогенної структури сітчастих ПУ, сформованих у присутності ?-дикетонатів перехідних металів та полігетероядерних металоорганічних сполук. Встановлено існування межі насичення ПУ координаційними центрами, утвореними ?-дикетонатами тривалентних металів.
Показано зростання провідності сітчастих ПУ, модифікованих іюлігетероядерними металокомплексами на 2-3 порядки у порівнянні з безметальною системою. Встановлено йонний характер провідності модифікованих ПУ та вплив вільного об'єму і додаткових агентів комплексоутворення на процес переносу заряду.
Виявлено залежність термічної поведінки та термоокиснювальної деструкції ПУ від просторової симетрії координаційних вузлів зшивання та кількості йонів металу у металовмісному модифікаторі.
Ключові слова: наїюструктуровані ПУ, ?-дикетонати перехідних металів, полігетероядерні металоорганічні сполуки, структура, провідність, теплофізичні властивості
|