М64 |
Мірошниченко, Д. В. Оптимізація реакційної здатності як інтегрального показника якості коксу [Текст] : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. техн. наук : спец. 05.17.07 "Хімічна технологія палива і паливно-мастильних матеріалів" / Мірошниченко Денис Вікторович ; Укр. держ. н.-д. вуглехім. ін-т. – Х., 2006. – 20 с. – 15-16.
Мірошниченко Д.В. Оптимізація реакційної здатності як інтегрального показника якості коксу.- Рукопис.
Дисертація на здобуття вченого ступеня кандидата технічних наук за фахом 05.17.07. - хімічна технологія палива і пально-мастильних матеріалів. - Український
державний науково-дослідний вуглехімічний інститут (УХІН), Харків, 2005.
Дисертація присвячена оптимізації реакційної здатності фкру--пи канаяах^К сировинної бази так і технології коксування.
Теоретично і експериментально обґрунтовані умови проведення випробування, що забезпечують скорочення тривалості і підвищення точності вимірювання реакційної здатності і термомеханічних властивостей коксу. Виконані метрологічна атестація вдосконаленої методики і апаратури, а відповідні документи внесені в Реєстр УХШа.
Встановлено, що при випробуванні згідно методів "NSC" та УХШу газифікація коксу, як і в доменній печі, протікає в дифузійному режимі. Механізм руйнування коксу полягає, переважно, в стиранні поверхневих шарів, ослаблених термічною і хімічною діями.
Розроблена методика, що дозволяє залежно від басейнового складу шихти використовувати ту або іншу з отриманих автором математичних моделей CRI і CSR коксу, заснованих на використанні показників у, Vdaf, Sdt і Іо, як прогнозуючих параметрів. Аналіз цих моделей дозволив сформулювати практичні рекомендації в частині сировинної бази, що включає донецьке та імпортоване вугілля.
Рекомендації автора в частині застосування розроблених методики і моделей якості коксу враховані при розробці сировинних баз виробництва коксу на Авдіївському, Запорізькому та Маріупольському КХЗ.
Економічний ефект від використання розробленої методики в умовах ВАТ "Маркохім" та ВАТ МК ,Азовсталь" склав 1,565 млн. гривень.
Встановлено, що стоншення помелу, збільшення щільності шихти, введення в неї обмаслюючих добавок і механічний тиск, підвищення ступеня "готовності" і застосування "сухого" гасіння коксу супроводжуються зниженням реакційної здатності і збільшенням термомеханічної міцності коксу. Введення в шихту добавок (коксового дрібняку, високозольного промпродукта збагачення вугілля, червоного шламу), що не спікаються, супроводжується підвищенням реакційної здатності і зниженням термомеханічної міцності коксу.
Ключові слова: сировинна база коксування, технологія коксування, кінетика газифікації, мінеральні компоненти, реакційна здатність, міцність коксу, органічна маса вугілля, методика прогнозу.
|