Л87 |
Лучечко, А. П. Механізми рекомбінаційного свічення в складних оксидах з домішками перехідних металів [Текст] : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. фіз.-мат. наук : спец. 01.04.10 "Фізика напівпровідників та діелектриків" / Лучечко Андрій Петрович ; Львів. нац. ун-т ім. Івана Франка. – Львів, 2006. – 20 с. – 16-17.
Лучечко А.П. Механізми рекомбінаційного свічення в складних оксидах з домішками іонів перехідних металів. - Рукопис.
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата фізико-математичних.наук за спеціальністю 01.04.10 - фізика напівпровідників і діелектриків, Львівський національний університет імені Івана Франка, Львів, 2006.
Роботу присвячено встановленню особливостей процесів захоплення носіїв заряду та рекомбінаційної люмінесценції в складних оксидах з домішками іонів перехідних металів, які можна використати як сцинтилятори для комп'ютерних рентгенівських томографів, активні середовища та пасивні затвори для лазерів, а також як модельні об'єкти для фундаментальних досліджень.
Встановлено зв'язок між центрами захоплення носіїв заряду та кінетикою загасання свічення у сполуках системи ?-Ga2О3In2 О3SnО2, активованих домішковими іонами хрому. Показано можливість застосування цих сполук для реєстрації дози УФ-випромінювання.
Встановлено вплив домішки магнію і відпалу у відновному середовищі на люмінесцентні властивості та процеси захоплення носіїв заряду в МК і МП гранатів. Розглянуто закономірності зміни валентних станів іонів ітербію залежно від технологічних особливостей отримання монокристалічних плівок фанатів.
Досліджено процеси рекомбінаційної люмінесценції в кристалах вольфраматів цинку та кадмію. Запропоновано модель центрів, відповідальних за локальну компенсацію надлишкового заряду, створеного іонами Fe3+, та механізм рекомбінаційного збудження "червоної" смуги свічення в цих матеріалах.
Ключові слова: складні оксиди, рекомбінаційне свічення, центри захоплення, час загасання, термовисвічування.
|