М14 |
Майстренко, С. Я. Методи та моделі забезпечення достовірності інформації в автоматизованих системах організаційного управління [Текст] : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. техн. наук : спец. 05.13.06 "Автоматизовані системи управління та прогресивні інформаційні технології" / Майстренко Світлана Яківна ; НАН України, Ін-т проблем мат. машин і систем. – К., 2006. – 19 с. – 15-16.
Майстренко С.Я. Методи та моделі забезпечення достовірності інформації в автоматизованих системах організаційного управління. - Рукопис.
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.13.06 - автоматизовані системи управління та прогресивні інформаційні технології. - Інститут проблем математичних машин і систем НАН України, Київ, 2006.
У дисертаційній роботі обґрунтовано актуальність задачі забезпечення й оцінки достовірності вводу інформації в АСОУ, запропоновані методи її вирішення на основі автоматичної ідентифікації слів, що вводяться, та автоматичної корекції типових помилок користувача за словником припустимих слів. Методи базуються на побудові й дослідженні відповідних моделей з метою одержання інформації для оцінки істотних характеристик, що визначають ефективність вибору варіантів можливих рішень.
Побудовано й досліджено логіко-імовірнісні моделі автоматичної ідентифікації і корекції (АІК) типових помилок користувача за словником припустимих слів для різних алгоритмів (стратегій) обробки словника.
У результаті імітаційного моделювання визначено швидкісні характеристики методу й раціональний спосіб його реалізації в комплексі із СУБД (на прикладі СУБД ORACLE).
Побудовано алгоритмічні та імовірнісні моделі для методу випереджаючої ідентифікації слова, що вводиться користувачем у двох технологічних режимах: автоматичної й візуальної ідентифікації. Модель базується на апроксимації розподілу припустимих слів відповідного словника безперервними функціями.
Запропоновано критерій і побудовано модель оцінки точності агрегованих кількісних показників, що містять певну частину значень, спотворених "грубими" помилками, типовими для вводу інформації.
Запропоновано вдосконалений метод і побудовано модель деталізованої оцінки ефективності методів логічного контролю на основі детального врахування властивостей методу контролю стосовно конкретного ансамблю помилок, що коригуються. -
Представлено опис програмної реалізації, наведено відомості щодо їх впровадження.
Ключові слова: достовірність інформації, автоматична корекція, автоматична ідентифікація, агреговані показники.
|