К78 |
Краснопоясовський, А. С. Інформаційний аналіз і синтез нечіткого регулятора системи керування, що навчається [Текст] : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня д-ра техн. наук : спец. 05.13.03 "Системи та процеси керування" / Краснопоясовський Анатолій Степанович ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М. Є. Жуковського "Харків. авіац. ін-т". – Х., 2005. – 36 с. – 28-33.
Краснопоясовський А.С. Інформаційний аналіз і синтез нечіткого регулятора системи керування, що навчається.- Рукопис.
Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук за спеціальністю 05.13.03 - системи та процеси керування.- Національний аерокосмічний університет ім. М. Є. Жуковського "Харківський авіаційний інститут", Харків, 2005.
Дисертаційне дослідження виконано з метою підвищення функціональної ефективності СК, що навчаються, в рамках запропонованого в роботі інформаційно-екстремального методу функціонально-статистичних випробувань (МФСВ), який ґрунтується на прямій оцінці інформаційної спроможності системи за умов апріорної невизначеності та обмеження випробувань. У рамках МФСВ синтезовано ієрархію категорійних моделей і відповідних алгоритмів автоматичної класифікації, що дозволяють оптимізувати просторово-часові параметри функціонування нечіткого регулятора СК, що навчається, з метою максимізації асимптотичної повної достовірності вирішального правила. Досліджено вплив просторово-часових параметрів на функціональну ефективність СК, що навчається, теоретично доведено та експериментально підтверджено в рамках МФСВ можливість цілеспрямованої трансформації в процесі навчання нечіткого розбиття простору ознак на класи розпізнавання в чітке розбиття та адаптації вхідного математичного опису нечіткого регулятора, що забезпечує побудову безпомилкового за навчальною вибіркою вирішального правила. Розроблено нові засоби інформаційної технології моделювання, оцінки функціональної ефективності та проектування нечітких регуляторів СК, що навчаються.
Ключові слова: нечіткий регулятор, система керування, категорійна модель, оптимізація, навчання, контейнер класу розпізнавання, синтез, інформаційний критерій, функціональна ефективність, точнісні характеристики.
|