Л73 |
Локтєв, В. С. Геологічне прогнозування контурів соляних штоків та нафтогазоносності приштокових зон південно-східної частини Дніпровсько-Донецької западини [Текст] : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. техн. наук : спец. 04.00.17 "Геологія нафти і газу" / Локтєв Валентин Сергійович ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. – Івано-Франківськ, 2007. – 22 с. – 17-20.
Локтев B.C. Геологічне прогнозування контурів соляних штоків та нафтогазоносності приштокових зон південно-східної частини Дніпровсько-донецької западини. - Рукопис.
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата геологічних наук за спеціальністю 04.00.17 - Геологія нафти і газу. - Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, м. Івано-Франківськ, 2007.
Дисертація присвячена дослідженню особливостей геологічної будови приштокових зон та перспектив їх нафтогазоносності у південно-східній частині Дніпровсько-Донецької западини, із родовищ якої ведеться основний видобуток газу в Україні.
Дослідженнями встановлено, що товщини відкладів нижньої юри та байоського ярусу середньої юри збільшуються над соляними штоками та певні їх значення співпадають із контурами соляних штоків на рівні пермі та карбону. Співвідношення чисельних значень товщини цих відкладів над контуром соляних штоків і за їх межами на тектонічно неактивних ділянках однакове і збільшується приблизно у півтора раза.
Відмічена чітка закономірність збільшення коефіцієнта діаметра свердловин з наближенням до соляних штоків. Статистичний аналіз значень цього коефіцієнта дозволив виділити в приштокових зонах підзони з різним відносним рівнем тектонічної деформованості порід, яка виникла під дією тектонічного впливу процесу розвитку соляних штоків.
Виявлено, що найбільш перспективними для утворення покладів вуглеводнів є перша підзона приштокових блоків крутопоставлених шарів деформованих гірських порід (задири), що утворилися при прориві осадових порід соляними штоками.
Запропонована черговість введення приштокових зон у пошуково-розвідувальне буріння та оцінка прогнозних ресурсів вуглеводнів у перспективних приштокових блоках.
Розробки здобувача спрямовані на вирішення нагальної проблеми України - нарощування ресурсної бази вуглеводнів.
Ключові слова: південно-східна частина Дніпровсько-Донецької западини, соляний шток, приштокова зона, товщина порід, діаметр свердловини, нафтогазоперспективні об'єкти, прогнозні ресурси вуглеводнів.
|