К32 |
Квасниця, І. В. Кристалогенезис самородної міді України [Текст] : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. геол. наук : спец. 04.00.20 "Мінералогія, кристалографія" / Квасниця Ірина Вікторівна ; Львів. нац. ун-т ім. Івана Франка. – Львів, 2006. – 22 с. – 19-20.
Квасниця Ірина Вікторівна Кристалогенезис самородної міді України. -Рукопис.
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата геологічних наук за спеціальністю 04.00.20 - мінералогія, кристалографія.- Львівський національний університет імені Івана Франка, Львів, 2006.
У дисертації наведені результати досліджень морфології, кристаломорфології, внутрішньої будови і хімічного складу виділень самородної міді з рудопроявів України, а також дослідження морфології, хімічного складу, мінеральних і газово-рідких включень, ізотопів кисню і вуглецю супутніх міді мінералів.
Напрацьована морфологічна класифікація самородної міді України. На підставі морфологічних досліджень визначено механізми і способи росту кристалів самородної міді та запропоновано морфогенетичну класифікацію самородної міді України. Наведені результати досліджень хімічного складу виділень самородної міді України.
Вивчено самородні срібло і залізо з вулканітів Волині, з'ясовані їх взаємовідношення з самородною міддю; наведено результати вивчення кристаломорфології та хімічного складу халькозину з вулканітів Волині. Зроблено порівняльний аналіз індикаторних ознак самородної міді з рудопроявів України та з відомих родовищ світу.
Визначені параметри кристалізації виділень самородної міді з рудопроявів України та окреслені геологічні процеси, які сприяли відкладанню самородної міді. Вивчена самородна мідь за генетичними ознаками диференційована на такі типи: гіпогенний (магматичний і гідротермальний) у вендських вулканітах Волинського міднорудного району; гіпергенний у зонах окиснення докембрійських ультрабазитів рудопроявів Жданівка і Чемерпіль Подільського блока УЩ; метаморфогенний в докембрійських метаморфічних породах рудопрояву Курчиці Волинського блока УЩ. Обґрунтовано типоморфні ознаки виділень самородної міді з рудопроявів України. Запропонована модель кристалогенезису самородної міді України.
Ключові слова: самородна мідь, кристалогенезис, морфологія, кристаломорфологія, анатомія, хімічний склад, типоморфні ознаки, Україна
|