К21 |
Карабчевський, В. В. Комп'ютерна підтримка зв'язку між операціями над двовимірними і тривимірними моделями [Текст] : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. техн. наук : спец. 05.01.01 "Прикладна геометрія, інженерна графіка" / Карабчевський Віталій Владиславович ; Донец. нац. техн. ун-т. – Донецьк, 2006. – 17 с. – 13-14.
Карабчевський В.В. Комп'ютерна підтримка зв'язку між операціями над двовимірними та тривимірними моделями. - Рукопис.
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.01.01 - Прикладна геометрія, інженерна графіка. - Державний вищій навчальний заклад ,Донецький національний технічний університет". Донецьк. 2006.
Дисертацію присвячено розвитку методів створення і дослідження комп'ютерних моделей тривимірних об'єктів з використанням операцій над їх двовимірним проекційним поданням на комплексному кресленні.
В роботі окреслено коло задач, які не розв'язуються з використанням базових засобів поверхневого і твердотільного моделювання розповсюджених на ПЕОМ графічних систем, запропоновано використання апарата нарисної геометрії, що викликає необхідність розвитку засобів підтримки розв'язання задач з використанням графічних операцій над комплексним кресленням, які повинні забезпечити напівавтоматичну генерацію тривимірного представлення геометричних фігур з використанням двовимірних проекційних моделей, а також підтримку розв'язання задач нарисної геометрії.
Розглянуто необхідний для створення таких засобів математичний аппарат, запропоновано алгоритми генерації тривимірних моделей і автоматичного розв'язання базових задач нарисної геометрії.
Алгоритми можна реалізувати у середовищі AutoCAD, що дає можливість використання інструментів двовимірного і тривимірного геометричного моделювання цієї системи, і автономно з використанням мов високого рівня загального призначення і базових графічних засобів Windows, що дає деякі переваги при реалізації запропонованих методів і дозволяє запобігти використання ліцензійного програмного забезпечення великої вартості.
Визначено мінімальний склад об'єктів автономної системи, операції над ними, необхідні засоби точної побудови, виконано реалізацію декількох версій такої системи, запропоновано напрямки її подальшого розвитку.
Розроблені методи і засоби передано для впровадження у виробництво для використання у складі системи автоматизованого проектування деталей, що містять гвинтові лінійчаті поверхні, а також впроваджено в навчальний процес при створенні мультимедійного підручника з інженерної і комп'ютерної графіки.
Ключові слова: комплексне креслення, двовимірні моделі, визначник поверхні, генерація тривимірного подання, автоматичне розв'язання задач, графічний редактор.
|