Ж54 |
Женіровський, М. І. Ефективні кінетичні коефіцієнти макроскопічно сильно неоднорідних середовищ з нелінійністю та малою дисипацією [Текст] : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. фіз.-мат. наук : спец. 01.04.07 "Фізика твердого тіла" / Женіровський Максим Ігорович ; НАН України, Ін-т фізики. – К., 2005. – 19 с. – 15-16.
Женіровський М. І. Ефективні кінетичні коефіцієнти макроскопічно сильно неоднорідних середовищ з нелінійністю та малою дисипацією - Рукопис.
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата фізико-математичних наук за спеціальністю 01.04.07 - фізика твердого тіла. - Інститут фізики НАН України, Київ, 2005.
Дисертація присвячена теоретичному дослідженню ефективних кінетичних коефіцієнтів макроскопічно сильно неоднорідних середовищ з нелінійністю та малою дисипацією. Розроблено наближений метод, що дозволяє в аналітичному виді отримувати концентраційну і польову залежності ефективної провідності при нелінійних фазах. Розглянуті ефективні властивості двофазних композитів у тому випадку, коли одна з фаз є феромагнітне, а інша якесь лінійне середовище. Встановлено, що наближені методи задовільно описують польові і концентраційні залежності до значення поля, при якому ефективна провідність має максимальне значення. Досліджено вплив розупорядкованості на провідність двофазних сильно неоднорідних високонаповнених композитів. Показано, що у лінійному випадку слабка невпорядкованість не руйнує скейлинговой концентраційної залежності ефективної провідності. Досліджено композитні матеріали з нехтовно малою дійсною частиною локальної провідності фаз і уявними частинами різних знаків. Для таких композитів дано пояснення парадоксу скінченного поглинання енергії і встановлено, що кореляційний радіус зростає до нескінченності і поняття ефективної провідності втрачає фізичний зміст. Також показано, що при існування флуктуацій провідності з ненульовою дійсною частиною кореляційний радіус стає скінченим, а в системі відбувається самоусереднення.
Ключові слова: нелінійні композити, макроскопічне неоднорідні середовища, ефективні кінетичні коефіцієнти, теорія протікання, композити з малою дисипацією.
|