В31 |
Веремеєнко, М. В. Підвищення енергоекологічної ефективності очищення вентиляційних викидів від пилу в циклонах [Текст] : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. техн. наук : спец. 05.23.03 "Вентиляція, освітлення та теплогазопостачання" / Веремеєнко Михайло Володимирович ; Донбас. нац. акад. буд-ва і архіт. – Макіївка, 2006. – 20 с. – 15-16.
Веремеенко М.В. Підвищення енергоекологічної ефективності очищення вентиляційних викидів від пилу в циклонах. - Рукопис.
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.23.03. - Вентиляція, висвітлення і теплогазопостачання. Донбаська національна академія будівництва і архітектури, Макіївка, 2006 р.
Дисертація присвячена проблемам очищення запиленого потоку в циклонах -розробці пиловловлювачів з меншим гідравлічним опором і більш високою ефективністю. Запропоновано нозу схему організації потоку в циклоні, що дозволяє розподілити радіальний стік по висоті і зменшити його інтенсивність у конічній частині апарата.
Виконано теоретичний аналіз сепарації частинок у циклоні. Розв'язано рівняння руху частки з урахуванням сил інерції, сили опору і радіального стоку потоку до осі циклона. Розроблено математичну модель сепарації частинок і методику розрахунку ступеня очищення потоку в циклоні, на підставі яких написана комп'ютерна програма для розрахунку ефективності пиловловлювача.
Виконано порівняння результатів програми з даними проведених лабораторних досліджень для циклона з перфорованою вихлопною трубою (відносне відхилення склало 3,9 %) і експериментальними даними НДІОГАЗ (погрішність - 2,9 %).
Проведено лабораторні дослідження циклона з перфорованою вихлопною трубою, що підтверджують зниження гідравлічного опору апаратів до 7 % і підвищення ступеня очищення на 3-4 % у порівнянні з ЦН-11. Проведено багатофакторний експеримент по визначенню впливу різних факторів на ефективність циклона. На підставі даних цього експерименту складене рівняння регресії для визначення ступеня очищення потоку.
Розроблено програму оптимізації циклонів по трьох параметрах, що впливають: відносний діаметр і глибина занурення вихлопної труби, тангенціальна швидкість потоку. Як критерій оптимізації використовувалися приведені витрати очищення 1 м газу. Здійснено впровадження розробленої конструкції циклона з перфорованою вихлопною трубою регіональним управлінням "Донбассмонтажспецстрой" і ПП "Промвентиляція", із сумарним економічним ефектом 33,5 тис.грн/рік.
Ключові слова: сепарація частинок, вихровий потік, радіальний стік, оптимізація пиловловлення, циклон з перфорованою вихлопною трубою.
|