Б81 |
Бондар, О. М. Спосіб локального підсилення кам'яних конструкцій [Текст] : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. техн. наук : спец. 05.23.01 "Будівельні конструкції, будівлі та споруди" / Бондар Олена Миколаївна ; Харків. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. – Х., 2006. – 23 с. – 16-18.
Бондар О.М. Спосіб локального підсилення кам'яних конструкцій. -Рукопис.
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.23.01 - будівельні конструкції, будівлі і споруди. - Харківський державний технічний університет будівництва і архітектури, Харків, 2006.
У дисертації запропоновано способи підсилення кам'яних конструкцій, засновані на внутрішньому підсиленні кладки в зоні тріщини у поєднанні з локальним обтисненням найбільш пошкоджених ділянок кладки в'язальним дротом або склопластиком.
Проведені експериментальні дослідження цегляних елементів із тріщинами, локально підсилених внутрішньою склопластиковою і сталевою арматурою, показали ефективність використання запропонованого способу і підтвердили повне відновлення тріщіностійкості, деформативності і несучої здатності вказаних конструкцій.
Проведені теоретичні дослідження окремих каменів, підсилених склопластиковою і сталевою обоймою, показали підвищення їх міцності, що призводить до підвищення міцності цегляної кладки в цілому.
Розроблено інженерну методику розрахунку для визначення несучої здатності цегляних стиснутих елементів локальним підсиленням як склопластиком, так і в'язальним дротом. Чисельний експеримент, виконаний за допомогою програми SCAD, підтвердив запропоновані розрахункові передумови.
Результати роботи впроваджені при підсиленні п'яти об'єктів у м. Харкові і в двох проектах відновлення несучої здатності будівель.
Ключові слова: кам'яні конструкції з тріщинами, локальне підсилення з обтисненням, склопластикове або сталеве внутрішнє армування, несуча здатність, деформативність.
|