Б69 |
Бліхарський, З. Я. Напружено-деформований стан залізобетонних конструкцій в агресивному середовищі при дії навантаження [Текст] : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня д-ра техн. наук : спец. 05.23.01 "Будівельні конструкції. будівлі та споруди" / Бліхарський Зіновій Ярославович ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. – К., 2005. – 37 с. – 31-33.
Бліхарський З.Я. Напружено-деформований стан залізобетонних конструкцій в агресивному середовищі при дії навантаження. - Рукопис.
Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук за спеціальністю 05.23.01 - "Будівельні конструкції, будівлі та споруди". - Київський національний університет будівництва і архітектури Міністерства освіти України, Київ, 2005.
Подаються результати експериментальних та теоретичних досліджень корозії бетону, арматури та залізобетонних балок при одночасній дії агресивного середовища та навантаження, а також підсилених після корозії залізобетонних балок, які перебувають під навантаженням. Запропоновано методику розрахунку бетонних та залізобетонних конструкцій, пошкоджених корозією. При цьому використовується розрахунковий поперечний переріз, який включає внутрішній не пошкоджений корозією бетон та зовнішній шар частково деградованого бетону, що підтверджено виконаними експериментальними дослідженнями. При розрахунку підсилених після корозії залізобетонних балок використовують диференційовані коефіцієнти умов роботи бетону та арматури, які враховують рівень навантаження, при якому виконують підсилення. Наявність корозійних пошкоджень враховують відповідними коефіцієнтами умов роботи бетону та арматури. Розроблено пропозиції з моделювання процесів корозії та визначення глибини корозійних руйнувань бетону, в тому числі в залежності від рівня напружень, а також наявності стиску чи розтягу. Розроблено методику розрахунку залізобетонних балок на основі деформаційної моделі з використанням реальних діаграм а-є бетону та арматури. Порівняння результатів розрахунків за запропонованими методиками з експериментальними даними показує задовільну збіжність.
Ключові слова: залізобетонні конструкції, напружено-деформований стан, несуча здатність, агресивне середовище, навантаження, одночасний вплив, тривалі процеси, методика розрахунку.
|