К93 |
Куровець, С. С. Геологічні чинники формування олігоценових порід-колекторів внутрішньої зони Передкарпатського прогину та їх нафтогазоносності [Текст] : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. геол. наук : спец. 04.00.17 "Геологія нафти і газу" / Куровець Сергій Сергійович ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. – Івано-Франківськ, 2006. – 21 с. – 17-18.
Куровець С.С. Геологічні чинники формування олігоценових порід-колекторів Внутрішньої зони Передкарпатського прогину та їх нафтогазоносності. - Рукопис.
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата геологічних наук за спеціальністю 04.00.17 - геологія нафти і газу. - Ьано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, м. Івано-Франківськ, 2006.
Дисертація присвячена дослідженню ємнісно-фільтраційних властивостей порід-колекторів та перспектив нафтогазоносності Внутрішньої зони, із родовищ якої ведеться основний видобуток нафти в Передкарпатській нафтогазоносній області.
Встановлено, що формування палеогенових колекторів Внутрішньої зони відбувалось у глибоководній морській обстановці в умовах палеодолин, з якими пов'язані основні зони нафтогазонагромадження у межах Внутрішньої зони Передкарпатського прогину.
Відмічено, що на зональному рівні нафтогазонагромадження контролюється підняттями другого порядку, які ускладнені цілим рядом локальних палеопіднять нижчого порядку, переважно поперечних до карпатського простягання.
Виявлена чітка закономірність покращення фільтращино-ємнісних властивостей порід-колекторів у напрямку до склепінь палеоструктур за рахунок збільшення піщанистості та тріщинуватості.
На прикладі менілітових відкладів палеогену створена модель оцінки тріщинуватості порід-колекторів.
Виділено першочергові нафтогазоперспекгивні об'єкти для проведення детальних геолого-геофізичних робіт у межах досліджуваної території.
Розробки здобувача спрямовані на вирішення нагальної проблеми України -нарощування ресурсної бази вуглеводнів.
Ключові слова: Внутрішня зона Передкарпатського прогину, палеодолина, конседиментащйне підняття, колекторські властивості, геодинамічний розвиток, тріщинуватість, нафтогазоперспективні об'єкти.
|