М17 |
Максимчук, П. Я. Геологічна будова та перспективи нафтогазоносності українського сектора Азовського моря [Текст] : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. техн. наук : спец. 04.00.17 "Геологія нафти і газу" / Максимчук Петро Ярославович ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. – Івано-Франківськ, 2005. – 22 с. – 16-19.
Максимчук П.Я. Геологічна будова та перспективи нафтогазоносності українського сектора Азовського моря. - Рукопис.
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата геологічних наук за спеціальністю 04.00.17 - Геологія нафти і газу. - Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу Міністерства освіти і науки України, Івано-Франківськ, 2005.
Роботу присвячено визначенню особливостей геологічної будови території українського сектора Азовського моря; уточненню і деталізації структурно-тектонічної моделі та нафтогазогеологічного районування; закономірностям просторового розміщення нафтогазоносних і перспективних комплексів чохла і фундаменту, родовищ вуглеводнів, нафтогазоперсиективних та прогнозно-перспективних об'єктів; виділенню зон їх концентрації; визначенню першочергових об'єктів на основі рейтингової оцінки та пріоритетних напрямків подальших пошуково-розвідувальних робіт.
Побудовано структурно-тектонічну модель українського сектора з залученням усіх можливих матеріалів по російському сектору Азовського моря. Проведено нафтогазогеологічне районування і побудовано карту просторового розміщення родовищ ВВ і усіх об'єктів, що вивчалися в українському секторі та приведено щільності нерозвіданих ресурсів. Визначено чи уточнено найперспективніші зони концентрації родовищ, нафтогазоперспективних і прогнозно-перспективних об'єктів для проведення тут геологорозвідувальних робіт на нафту і газ. Комплексний аналіз критеріїв нафтогазоносності дозволив виділити Південноазовську і Центральноазовську зони нафтогазонагромадження та Бірючу (Бірючо-Західноазовську) і Північноазовську прогнозовані зони можливого нафтогазонагромадження. Встановлено першочергові зони для постановки чи продовження геологорозвідувальних робіт на нафту і газ на відклади осадочного чохла та утворення фундаменту в українському секторі Азовського моря: Приазовська, Західнобірючинсько-Обитічна, Блоково-Білосарайська, Стрілкова, Бортова, Обручева, Морська, Жовтнева, Північноказантипська, Північнокерченська і Сейсморозвідувальна.
Виконано вперше рейтингову оцінку нафтогазоперспективних об'єктів у межах акваторії українського сектора Азовського моря. Першочерговими виявленими об'єктами для підготовки їх сейсморозвідувальними дослідженнями (на основі рейтингової оцінки) є: Морська, Безіменна-2, Південна, Молодіжна, Мисова-1 і Сонячна структури. З підготовлених структур пропонується: до параметричного буріння структуру Обитічна-1, до пошукового - Західнобірюча і Південнобердянська.
КЛЮЧОВІ СЛОВА: критерії нафтогазоносності, нафтогазоперспективні об'єкти, перспективи нафтогазоносності, український сектор Азовського моря.
|